klient(ka) kupił(a):
...
 

Sugestie dotyczące uprawy w domu. 0

Zrób porządek na grządkach! Zobacz nasze propozycje na piękne domowe uprawy

Wiosna to najlepsza pora, aby spojrzeć świeżym okiem na własną działkę. Zaplanować rozmieszczenie grządek, tak, aby przyniosły jak najobfitsze plony. Oznaczenie ich w odpowiedni, atrakcyjny i estetyczny sposób pozwoli cieszyć się porządkiem i zagwarantuje, że nie stracimy orientacji co, gdzie zostało wysiane. Planowanie rozmieszczenia przyszłych grządek i ich odpowiednie ulokowanie będzie gwarancją obfitego urodzaju letniego.

Strony świata, a rozmieszczenie grządek

Jeśli zastanawiamy się w jaki sposób najlepiej rozmieścić grządki, optymalne jest rozmieszczenie ich z północy na południe. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, trudno. Jeżeli jednak się to uda to warto wiedzieć, że na przyszły urodzaj bardzo pozytywnie wpływa fakt, że grządki są oświetlone porannymi i wieczorowymi promieniami. Jak wiadomo poranne i wieczorowe słońce najbardziej sprzyjająco wpływa na fotosyntezę, wzrost i rozwój, kwitnienie i owocowanie roślin. Nie można oczywiście zapomnieć o etykietach do roślin, nie pozwolą nam one zapomnieć co, gdzie zostało wysiane.

Krzyż na ścianę ze słowami modlitwy

Krzyż najczęściej składa się z dwóch prostych linii, jednak nie w tym przypadku – model ze słowami został w całości uformowany ze znanej wszystkim modlitwy Ojcze Nasz. Patrząc na taki krzyż ścienny, widzi się nie tylko symbol, ale także zachęcenie do odmówienia modlitwy. Jego nietypowa forma sprawia, że w pomieszczeniu zaczyna panować nastrój sprzyjający skupieniu i przemyśleniom. Jest to piękna dekoracja salonu, sypialni, albo gabinetu, a także salki katechetycznej lub plebanii.

Odpowiednie rozmieszczenie roślin

Rozmieszczenie z południa na północ, jest odpowiednie w wypadku niskich roślin i działki poziomej, na której woda nie spływa dosyć szybko i nie stoi. Wysokie rośliny należy rozmieszczać z zachodu na wschód, wtedy promienie słoneczne przechodzą wzdłuż rzędów i równomiernie oświecają każdy krzew. Tutaj do oznaczenia świetnie sprawdzą się tabliczki do roślin, są wyższe i łatwiej dostrzec je nawet wśród bujnej roślinności.

Jak najlepiej rozmieścić grządki na zboczu

W wypadku działki, która nie jest równa, a jest położona na niewielkim zboczu, grządki należy rozmieszczać poziomo. Działają c w ten sposób zapewnimy rośliną otrzymywania jednakowej ilości wody i wilgoci. W sytuacji, gdy nierówność jest nieduża można spróbować wyrównać ją nasypując ziemię. Jeśli zbocze znajduje się pod kątem około 2 stopni, to negatywnie wpłynie na rośliny, ponieważ deszcz będzie usuwać żyzną warstwę. Jeśli chodzi o strome zbocza, to pomaga urządzenie tarasu z wysokimi grządkami. Jeśli działka jest bardzo nierówna, należy rozmieszczać grządki na południowym lub południowo-zachodnim zboczu, a północny pozostawić dla roślin ogrodowych. Po stronie słonecznej rośliny będą otrzymywać więcej ciepła, jednak wtedy zadbać należy o odpowiednie podlewanie.

Alternatywa dla tradycyjnych grządek

Dla tych osób, które mają już dość równolegle rozmieszczonych grządek z warzywami proponujemy nadanie im ciekawszych kształtów, można zrobić burty z butelek czy łupka dachowego. Im działka przyjemniejsza dla oka, tym chętniej będziemy na niej spędzać czas wolny.

Oznaczenia na rabaty

Oznaczenia roślin w postaci tabliczek wbijanych do gleby to fantastyczne rozwiązanie, które pomoże nam w orientacji względem zasianych czy posadzonych roślin, a dodatkowo uatrakcyjni wygląd działki. Tabliczki na rabaty to dziś prawdziwe dzieła sztuki, które poza funkcją informacyjną, pełnią też doskonale funkcję estetyczną.

Wybrane produkty na etykiecie dla roślin

Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
View full version of the Site
Sklep internetowy Shoper.pl