klient(ka) kupił(a):
...
 

Opcje przeglądania
Kolor
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Produkt dnia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Praktyczne wieszaki na rower

Zastanawiasz się jak przechować swój ukochany jednoślad, żeby uchronić go przed zabójczym wpływem warunków atmosferycznych? Warto zdecydować się na zakup wieszaka na rower. Zawieszony na ścianie dobrze wygląda i nie zajmuje miejsca na podłodze. Posiadamy w swojej ofercie wyjątkowo efektowne wieszaki z motywem roweru. Dekoracyjna część może zostać dopasowana do posiadanego modelu roweru, dzięki czemu będzie stanowiła ciekawy element estetyczny we wnętrzu. Jest to również model wieszaka rowerowego szczególnie praktyczny w przypadku posiadania więcej niż jednego roweru – pozwala zamocować jeden nad drugim, dzięki czemu zaoszczędzone zostaje miejsce. Jest to cecha szczególnie istotna przy niewielkiej powierzchni mieszkania bądź garażu. Ze względu na wykorzystane materiału oraz sposób produkcji, dostępne wieszaki na rower są wyjątkowo solidne – bez problemu udźwigną nawet ciężki model.

Czytaj więcej...

Wieszaki na Rower

Wróć na górę

Piszą o nas w Internecie

W portalu Zdrowy obywatel w artykule "Jak poprawić kondycje i zwiększyć wydajność płuc"

Czytaj więcej...

Wieszak na rower 

W obecnych czasach coraz więcej osób przesiada się z samochodu na rower. Jest to rozwiązanie zdrowsze, bardziej ekologiczne i przynoszące wiele przyjemności. Rower świetnie sprawdza się zarówno jako codzienny środek transportu, jak i okazjonalny, wykorzystywany w weekendy do celów rekreacyjnych. Niezależnie jednak od zastosowania, jednoślad trzeba gdzieś przechowywać zarówno w sezonie jak poza nim. Nie należy trzymać roweru na zewnątrz – balkon bądź taras, choć wydają się naturalnym miejscem przechowywania, powodują wystawienie sprzętu na działania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Deszcz, ostre słońce oraz zmienne temperatury szkodzą zarówno lakierowi, jak i metalowym oraz plastikowym elementom roweru. Narażenie gumowych elementów, takich jak opony na nadmiar promieniowania UV może prowadzić do ich kruszenia. Nawet jeśli rower zostanie zabezpieczony bądź przykryty pokrowcem, będzie skraplać się na nim woda, a w przypadku wystąpienia przymrozków - zamarznie. Może to doprowadzić do korozji łożysk bądź amortyzatora. Skutkiem czego przed rozpoczęciem sezonu rowerowego kolejnego roku niezbędny będzie kosztowny remont jednośladu. Znacznie lepszym miejscem jest garaż lub piwnica. Warunkiem bezpiecznego przechowywania roweru w tego typu miejscach jest jednak panujący tam poziom wilgoci. Niezbędne jest, aby garaż bądź piwnica były suche i ogrzewane. Jeśli jednak przechowywane są tam również inne sprzęty, trudność może sprawić znalezienie odpowiedniej ilości miejsca. W przypadku mieszkania w bloku dobrym rozwiązaniem jest rowerownia. Nie każdy jednak dysponuje tego rodzaju przestrzenią, a rower trzeba gdzieś schować. Co należy wtedy zrobić? Warto zdecydować się na zakup wieszaka na rower. Posiadamy w swojej ofercie wyjątkowo efektowne wieszaki z motywem roweru. Dekoracyjna część może zostać dopasowana do posiadanego modelu roweru, dzięki czemu będzie stanowiła ciekawy element estetyczny we wnętrzu. Jest to również model wieszaka na rower szczególnie praktyczny w przypadku posiadania więcej niż jednego roweru – pozwala zamocować jeden nad drugim, dzięki czemu zaoszczędzone zostaje miejsce. Jest to cecha szczególnie istotna przy niewielkiej powierzchni mieszkania bądź garażu. Ze względu na wykorzystane materiału oraz sposób produkcji, dostępne wieszaki na rower są wyjątkowo solidne – bez problemu udźwigną nawet ciężki model.

Dla kogo?

Wieszaki na rower są świetnym rozwiązaniem dla właścicieli niewielkich mieszkań. Pozwalają zaoszczędzić miejsce i efektywniej wykorzystać przestrzeń. Można wykorzystać je zarówno w piwnicach, jak i garażach. Obecnie jednak coraz częściej mieszkańcy dużych miast nie dysponują przestrzenią roboczą umożliwiającą trzymanie roweru w bezpieczny i komfortowy sposób. W takich sytuacjach wieszak na rower pozwoli uniknąć zbędnego zagracenia i zapewni wygodny dostęp do pojazdu. Dostępne modele wieszaków na rower sprawdzą się również dla osób chcących zamontować jednoślad w pokoju – zabezpieczenia na opony pozwolą uniknąć trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Jak dobrać wieszak na rower?

Wybrany wieszak na rower musi przede wszystkim być użyteczny. Ważna jest łatwość użytkowania, niewielki rozmiar oraz prosty montaż. Dostępne wieszaki rowerowe wyróżniają się wyjątkowo efektownym designem, umożliwiającym dobranie widocznej części wieszaka do posiadanego modelu roweru. Dzięki temu rower górski można zawiesić na wieszaku z motywem roweru górskiego. Jest to z pewnością ciekawe rozwiązanie, szczególnie jeśli wieszak będzie zamontowany w mieszkaniu. W przypadku wnętrz minimalistycznych bądź industrialnych, tego rodzaju wieszaki rowerowe będą stanowiły ciekawy element aranżacji. Szczególnie jeśli sam rower również jest dekoracyjny – świetnie prezentują się modele stylizowane na retro. Pod względem technicznym, wybierając model wieszaka, należy zwrócić uwagę na jego nośność – należy dopasować do wagi posiadanego modelu. Podczas dopasowywania wieszaka rowerowego należy również upewnić się, czy ściana, na której będzie montowany, wytrzyma obciążenie – zarówno podczas montażu i statycznego przechowywania, jak i w sytuacji częstego zawieszania i zdejmowania roweru. W przypadku rodzin oraz mieszkań studenckich warto zdecydować się na model mogący pomieścić więcej niż jeden rower – pozwoli zaoszczędzić to wiele miejsca i zminimalizuje zagracenie pomieszczenia. Tego rodzaju wieszaki na rower są bardziej wytrzymałe, ale tym samym wymagają solidniejszego mocowania.

Gdzie najlepiej zamocować wieszak na rower?

Wieszaki na rower montowane do ściany świetnie sprawdzą się w rowerowniach oraz garażach. Jednak ze względu na atrakcyjny wygląd dopasowany do posiadanego modelu roweru, bez problemu można wykorzystać je we wnętrzu mieszkania. Niewielkie rozmiary wieszaka oraz zabezpieczenie opon pozwalające ochronić ścianę umożliwia zamontowanie go zarówno w sypialni i salonie, jak i w przedpokoju. Podczas wybierania miejsca montażu warto zwrócić uwagę na otaczające go sprzęty i meble. Rower nie może z nimi kolidować, również podczas nakładania i zdejmowania. Niezbędne jest tyle wolnej przestrzeni, aby używanie zarówno wieszaka, jak i innych przedmiotów pozostało komfortowe. Warto również zwrócić uwagę na wysokość – umieszczenie wieszaka na rower w zły sposób wpłynie negatywnie na komfort użytkowania. Dodatkową przeszkodą podczas dobierania idealnego miejsca na zawieszenie roweru są instalacje oraz gniazdka. Rower nie powinien blokować do nich dostępu. Sytuacja podobnie wygląda w przypadku okolic drzwi – przed ostatecznym zamontowaniem należy upewnić się, że rower nie będzie utrudniał korzystania z drzwi bądź otworzenia ich na pełną szerokość. Dzięki ochronnej zakładce od strony ściany wieszak na rower uniemożliwia zabrudzenia powstałe od kół. Jest to szczególnie istotne w przypadku montażu wieszaka rowerowego we wnętrzu mieszkania.

W jaki sposób zamontować wieszak na rower?

Kolejnym etapem dostosowywania mieszkania do przechowywania jednośladu jest montaż wieszaka. Jest to możliwe samodzielnie, warto jednak sięgnąć po wkrętarkę i wiertarkę udarową. Najlepszym rozwiązaniem jest montowanie przy pomocy kołków rozporowych. Ich długość i rodzaj należy dobrać do rodzaju ściany, na której będzie montowany wieszak rowerowy. W przypadku ściany betonowej bądź wykonanej z pełnej cegły, dobrze skorzystać z kołków o długości 4 centymetrów. Natomiast w przypadku ścian wykonanych z bloczków silikatowych, wystarczą kołki o długości 2 centymetrów. Kołki o rozparciu czterokierunkowym będą niezbędne dla ścian wykonanych z pustaków, a kołki nylonowe o średnicy co najmniej 6 milimetrowej przydadzą się w przypadku betonu komórkowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
View full version of the Site
Sklep internetowy Shoper.pl