klient(ka) kupił(a):
...
 

Corten to materiał przyszlosci 0

Corten to materiał przyszłości? Sprawdź jak możesz odmienić ogród i uatrakcyjnić go przez wszystkie pory roku.

Biżuteria ogrodowa to nowy trend w architekturze ogrodowej, którego wykorzystanie pozwala w nietuzinkowy sposób zaaranżować nie tylko ogród, ale również taras, czy balkon. Tego typu ozdoby ogrodowe powstają z tzw. stali Cortenowskiej. Czym jest Corten? Jakie ozdoby warto umieścić w ogrodzie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Ozdoby ogrodowe z Cortenu

Poruszając kwestię ozdób ogrodowych z Cortenu warto najpierw wyjaśnić czym jest ten materiał. Otóż, Corten to stal, która zostaje pokryta warstwą patyny w kolorze rdzy. Patyna stanowi w tym przypadku nie tylko zabezpieczenie antykorozyjne, ale również element dekoracyjny. Dzięki temu dużą popularnością cieszą się ozdoby ogrodowe z Cortenu, które są nie tylko trwałe, ale również efektowne wizualnie. Przykładem może być dekoracja w kształcie czapli lub żurawia, którą można wbić bezpośrednio w ziemię lub umieścić w doniczce. Ze względu na duże rozmiary (około 1 m wysokości) tego typu ozdoby są naprawdę efektowne, a trwałość Cortenu sprawia, że są odporne na działanie warunków atmosferycznych, a co za tym idzie mogą stać w ogrodzie przez długie lata.

Biżuteria ogrodowa ze stali - dekoracja na lata

Warto mieć świadomość, że nawet najpiękniejsze ogrody tworzy się łącząc odpowiednio dobrane rośliny z dodatkami, takimi jak biżuteria ogrodowa ze stali. Pozwala to stworzyć niesamowity efekt, a sam ogród posiada nietuzinkowy charakter. Warto również podkreślić, że biżuteria ogrodowa wykonana ze stali jest o wiele bardziej trwała niż wykorzystywane przed laty figurki gipsowe, które należało odnawiać już po jednym sezonie. Odpowiada za to Corten, czyli stal, która jest pokryta patyną. Należy również mieć świadomość, że wśród wykonanej w ten sposób biżuterii znajdują się zarówno niewielkie ozdoby, jak i ogromne dekoracje. Pozwala to dopasować biżuterię do aranżacji konkretnego miejsca. Co więcej, kupując ozdoby ogrodowe ze stali nie musimy rezygnować z ulubionych krasnali, ponieważ wykonuje się je również z Cortenu.

Ozdoby ogrodowe z Cortenu - różnorodność

Warto mieć świadomość, że zaletą ozdób ogrodowych wykonanych z Cortenu jest nie tylko trwałość, czy estetyczny wygląd, ale również ogromna różnorodność. Na stronie https://zawieszalnia.pl/do-ogrodu dostępne są nie tylko wspomniane już krasnale ogrodowe, czy różnego rodzaju ptaki, ale również dekoracje wykorzystujące motywy kwiatowe. Można je umieszczać zarówno bezpośrednio w ziemi, jak i wkładać do doniczek, co pozwala dopasować dekorację do własnej wizji. Wśród ozdób w kształcie kwiatów znajduje się m.in. tulipan, irys, hibiskus, czy stokrotka. Oczywiście można je również wykorzystać w domu, a udekorowany w ten sposób salon z pewnością będzie będzie przyciągał uwagę gości. Oprócz kwiatów dostępne są również ozdoby przedstawiające owady, czy wróżki, co pozwala stworzyć naprawdę bajkowy ogród. Ciekawym rozwiązaniem są również dekoracje w kształcie kota, kruka, czy jeża, które nie tylko zdobią ogród, ale można je również wykorzystać jako straszak, np. na balkonie. Podsumowując należy stwierdzić, że ozdoby ogrodowe z stali to produkty, na które powinny zwrócić uwagę osoby szukające naprawdę niespotykanych dekoracji. Corten, z którego powstają jest niezwykle trwały, co sprawia, że ozdoby są trwałe i świetnie prezentują się przez długie lata.

Zobacz, jakie metalowe ozdoby ogrodowe masz do wyboru!

Wybrane produkty do ogrodu

Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial
Zegar ścienny Industrial

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
View full version of the Site
Sklep internetowy Shoper.pl