klient(ka) kupił(a):
...
 

Styl Biophilic Design 0

Styl Biophilic Design

Biophilic design tworzy zdrowe i szczęśliwe środowisko pracy. Ostatnie badania pokazują niesamowite korzyści płynące z projektowania biofilnego. Aranżacje uwzględniające naturę lub naśladujące naturalne systemy są powiązane ze zmniejszeniem stresu, zwiększoną kreatywnością i przyspieszonym powrotem do zdrowia po chorobie. W miejscu pracy taktyki projektowania biofilicznego stosowane w biurach poprawiają samopoczucie pracowników, a tym samym wspomagają inne korzyści finansowe, takie jak np. zmniejszenie absencji chorobowej. Oczywistym zastosowaniem biofilii w środowiskach wewnętrznych jest dodanie życia roślinnego, ale to dopiero początek.

Ludzka reakcja na naturalne procesy idzie znacznie dalej. Na przykład preferowana jest reakcja człowieka na wzorce i układy biomorficzne widoczne w naturze. Chociaż rozumiemy, że te wzorce są nieożywione, nasz mózg kojarzy je z reprezentacjami żywych istot. Browning wyjaśnia, że przykłady tego obejmują sekwencję Fibonnaci , która często pojawia się w naturze w układach liści i spiral. Takie wykorzystanie wzorów i fraktali w projektowaniu jest powszechnie określane jako biomikra i jest jednym z elementów holistycznego podejścia do projektowania biofilnego. Wykazano, że projektowanie biofilne przynosi korzyści ekonomiczne, zdrowotne, kulturowe i środowiskowe. Najnowsze badania z zakresu neuronauki i endokrynologii pokazują kluczową rolę, jaką doświadczanie natury ma dla naszego dobrego samopoczucia. Pięć do dwudziestu minut w środowisku biofilnym może wywołać pozytywną odpowiedź regeneracyjną.

Kluczowe elementy stylu:

  • Naturalne oświetlenie
  • "Żywe ściany"
  • Naturalne tekstury i materiały
  • Widok na naturę i otwarte przestrzenie
  • Ekologiczne podejście do utrzymania porządku

Paleta kolorów w Biophilic Design

Morze , Niebo, Rośliny, Ziemia

To nigdy nie jest tylko jeden kolor. Najbardziej rozpowszechniona cecha w naszym naturalnym środowisku obejmuje szeroką gamę odcieni, wartości i chrominancji od czerwonawo różowych poświatów zachodzącego słońca do szarości, prawie półprzezroczyste odcienie w pochmurny dzień, świecący pomarańczowo niebieski zmierzch po wyblakły żółty różowy świtu.

Lofty zwykle znajdują się w odnowionych budynkach i wykorzystują istniejącą architekturę. Często zdarza się, że żadne dwa lofty nie są dokładnie takie same, nawet w tym samym budynku.

Chociaż wszystkie mają różne kształty i rozmiary, istnieją pewne cechy charakterystyczne, które można znaleźć w większości pomieszczeń loftowych odkryte elementy szkieletu budynku, stalowe lub drewniane belki, ceglane surowe ściany.

Materiały wykorzystywane w Biophilic Design

Materialne połączenie z naturą.

Materiały i elementy z natury, wykorzystanie roślinności / zielonych ścian, teksturowanych i drukowanych tkanin inspirowanych naturą i wykorzystujące materiały organiczne.

Wybrane produkty w stylu Biophilic Design

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
View full version of the Site
Sklep internetowy od home.pl