klient(ka) kupił(a):
...
 

Styl Industrialny 0

styl rustykalny

Industrial Style

Styl industrialny stawał się coraz bardziej popularny ze względu na umiejętność znajdowania piękna w niedoskonałościach. Styl projektowania polega na wyeksponowaniu wszystkiego, co kryje się pod spodem, aby osiągnąć surowy, ostry styl. To co inne style są zdecydowane ukryć, ten styl w domach urządzonych przemysłowo odważnie to wszystko pokazuje!

Kluczowe cechy stylu:

 • Wykorzystaj w pełni minimalizm.
 • Bądź praktyczny na maksa
 • Ogarnij niepokój.
 • Preferuj meble metalowe.
 • Eksperymentuj z metalicznymi odcieniami.
 • Wisiorki z przeszłości.
 • Odsłonięta cegła.
 • Pełen naturalizm.

Historia

Wobec braku tanich mieszkań w dużych miastach, przedsiębiorczy ludzie znaleźli sposób na przekształcenie opuszczonych przestrzeni przemysłowych w mieszkania. Uważa się, że ten trend rozpoczął się na Dolnym Manhattanie pod koniec lat 60. XX wieku, kiedy to artystyczne dusze wynajmowały przestrzenie jako pracownie, a następnie zamieniły je w swoje domy.

Ponieważ pracowali od podstaw w czymś, co było dużym szkieletem budynku, zwykłe metody tworzenia przestrzeni życiowych nie miały zastosowania. Powszechną metodą było dzielenie dużych powierzchni na lofty duże, otwarte mieszkania z kilkoma (jeśli w ogóle) ścianami zewnętrznymi, wysokimi sufitami i często oknami od podłogi do sufitu. Zachowali industrialny szkielet budynków, włączając ich cechy funkcjonalne: odsłonięte rury, przewody wentylacyjne, belki nośne i słupy oraz podłogi drewniane lub betonowe.

Charakterystyka stylu industrialnego:

Istotna ekspozycja - odsłonięte rury, kanały i cegły

Jeśli zdecydujesz się na styl przemysłowy, nie wahaj się wyeksponować surowych materiałów. Ten styl raczej celebruje materialność niż ją ukrywa. Szkielet budynku, stalowe lub drewniane belki, a nawet niewykończone ściany, wszystko to służy jako dzieło sztuki w Twojej przestrzeni. Możesz używać metali, takich jak stal nierdzewna, żelazo, aluminium i miedź. Inne materiały to szkło, beton i cegła. Surowe, nieobrobione lub odzyskane drewno. W wyposażeniu skóra i len będą jak najbardziej na miejscu.

Akcesoria z recyklingu

To przyjazne dla środowiska podejście do projektowania wnętrz, ponieważ zachęca do korzystania z materiałów pochodzących z recyklingu lub odzyskanych. Na całym świecie coraz większy nacisk kładzie się na zrównoważone projekty, które mogą pomóc ocalić naszą planetę. Pod tym względem nigdy nie było lepszego czasu na przyjęcie industrialnego wyglądu. Znajdź nowe, funkcjonalne cele dla raz odrzuconych przedmiotów, aby stworzyć inspirującą przestrzeń.

Meble

Meble w stylu industrialnym są głównie wielkoformatowe, nisko profilowe, o mocnych i wyraźnych liniach. Co najważniejsze, powinny być wolne od jakichkolwiek wzorów. Podobnie jak w nowoczesnym stylu, celebracja materialności jest również widoczna w meblach. Może obejmować rury przemysłowe i metalowe ramy w częściach, takich jak stoliki nocne i regały na książki. Inną opcją np. na stolik kawowy może być duży drewniany plaster lub wręcz pniak.

Oświetlenie

Podstawą jest nieosłonięta żarówka - to najważniejszy element oświetlenia w tym stylu. W szczególności użyj żarówki typu Edison. Pojęcie ekspozycji dotyczy również opraw oświetleniowych. Dzieje się tak dzięki specjalnemu szczegółowi klatki o otwartej skali, który podkreśla fajny wygląd żarówki. Ponadto staraj się zawsze wykorzystać lampy podłogowe, stołowe i kinkiety. Możesz dodać studyjną lampę podłogową lub mieć zestaw wiszących żarówek.

Paleta kolorów w industrialnym wystroju wnętrz

W stylu industrialnym, tak jak w stylu współczesnym, zawsze zachowuj neutralne kolory. Przede wszystkim będziesz mieć do czynienia z odcieniami szarości, brązu, czerni i bieli. Jeśli chcesz odważyć się na podkreślenie wybranych przestrzeni, dobrym wyborem będą ceglasty, spalony pomarańczowy i ciemnozielony. Jednak lepiej nie używać ich wszystkich razem. Po prostu wybierz jeden kolor, aby podkreślić akcent.

Materiały w przemysłowej aranżacji wnętrz

Aby uzyskać industrialny wygląd, nie trzeba się zastanawiać, jak połączyć stare i nowe materiały. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego kontrastu jest połączenie różnych rodzajów metalu i drewna w ogólnym projekcie. Jeśli zdecydujesz się na styl przemysłowy, nie wahaj się wyeksponować materiałów. Ten styl raczej celebruje materialność niż ją ukrywa. Szkielet budynku, stalowe lub drewniane belki, a nawet niewykończone ściany, wszystko to służy jako dzieło sztuki w Twojej przestrzeni. Możesz używać metali, takich jak stal nierdzewna, żelazo, aluminium i miedź. Inne materiały to szkło, beton i cegła, surowe lub odzyskane drewno. W wyposażeniu skóra i len będą na miejscu.

 • drewno, beton i cegły to powszechnie stosowane materiały do budowy ścian.
 • używane są meble w stylu vintage z metalowymi elementami,
 • pokazanie szczegółów kojarzących się z mechaniką.

Wybrane produkty w stylu industrialnym

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
View full version of the Site
Sklep internetowy od home.pl